Każdy Doktorant, w uzgodnieniu z promotorem lub promotorami, opracowuje indywidualny plan badawczy i składa go do Dyrektora Szkoły Doktorskiej w terminie do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia kształcenia. W przypadku wyznaczenia promotora pomocniczego plan jest składany po zaopiniowaniu także przez tego promotora.

Indywidualny plan badawczy doktoranta należy przygotować według wzoru. Wzór formularza podawany jest corocznie do wiadomości w komunikacie Dyrektora Szkoły Doktorskiej.

Indywidualny plan badawczy doktoranta określa w szczególności planowany termin złożenia rozprawy doktorskiej, planowany harmonogram realizacji prac badawczych w celu przygotowania rozprawy doktorskiej, planowane terminy przygotowania publikacji naukowych oraz inne działalności takie jak: aktywne uczestnictwo w konferencjach naukowych a także ew. udział w organizacji konferencji, przygotowanie i złożenie wniosku grantowego, odbycie stażu naukowego oraz inną działalność na rzecz rozwoju nauki i dydaktyki.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami realizacja indywidualnego planu badawczego przygotowanego przez doktoranta podlega ocenie śródokresowej, w połowie okresu kształcenia w szkole doktorskiej. Ocena w szczególności obejmuje terminowość i jakość wykonywania zadań wynikających z harmonogramu przygotowania rozprawy doktorskiej.

Ocena śródokresowa jest przeprowadzana przez komisję ds. oceny śródokresowej doktorantów, zwana dalej Komisją, w skład której wchodzą 3 osoby, w tym: Dyrektor lub zastępca dyrektora SD; jedna osoba posiadająca tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie, w której przygotowywana jest rozprawa doktorska, zatrudniona poza podmiotem prowadzącym Szkołę Doktorską; jedna osoba, dla której Uczelnia jest pierwszym miejscem zatrudnienia, posiadająca tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie, w której przygotowywana jest rozprawa doktorska.

Promotor i promotor pomocniczy nie mogą być członkami Komisji.

Ocena śródokresowa odbywa się w dwóch etapach, w terminach, podanych w komunikacie Dyrektora Szkoły Doktorskiej:

– etap I obejmuje przedstawienie przez doktoranta pisemnego podsumowania dotychczasowej pracy i osiągnięć;

– etap II obejmuje praktyczną ocenę, która odbywa się w formie autoreferatu doktoranta w przedmiocie postępu prac nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej oraz dyskusji, w trakcie której doktorantowi zadawane są pytania.

Ocena śródokresowa kończy się wynikiem pozytywnym albo negatywnym. Wynik oceny wraz z uzasadnieniem jest jawny.

W przypadku negatywnego wyniku oceny śródokresowej doktoranta skreśla się z listy doktorantów.

Wszystkie aktualne druki znajdują się w zakładce FORMULARZE

 

2023

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę przeprowadzenia oceny śródokresowej dla uczestników szkoły doktorskiej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2023.

WYNIKI OCENY ŚRÓDOKRESOWEJ 2022/2023

2022

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę przeprowadzenia oceny śródokresowej dla uczestników szkoły doktorskiej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2022.

2021

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę przeprowadzenia oceny śródokresowej dla uczestników szkoły doktorskiej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2021.

WYNIKI OCENY ŚRÓDOKRESOWEJ 2021/2022