ZWIĘKSZENIE STYPENDIUM DOKTORANCKIEGO Z DOTACJI PROJAKOŚCIOWEJ

Zwiększenia stypendium są przyznawane doktorantom stacjonarnych studiów doktoranckich ze środków, które Uczelnia może otrzymać na ten cel.

WNIOSEK O PRZYZNANIE ZWIĘKSZENIA STYPENDIUM DOKTORANCKIEGO jest dostępny w  wirtualnym systemie usług dla studenta WISUS, w module ASIA.

Wypełniony elektronicznie (do 30 kwietnia 2022r.), wydrukowany i podpisany wniosek o przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego, należy złożyć w Biurze Szkoły Doktorskiej do 10 maja 2022 r..

W roku 2022 składają Państwo wnioski zgodnie z wytycznymi zawartymi w Komunikacie Biura Szkoły Doktorskiej.

Komunikat Biura Szkoły Doktorskiej – składanie wniosków w 2022 roku

Decyzję o przyznaniu zwiększenia stypendium doktoranckiego, okresie jego pobierania oraz wysokości podejmuje Rektor, po zaopiniowaniu wniosków przez komisję doktorancką, o której mowa w Regulaminie przyznawania stypendiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Prawo do otrzymywania zwiększenia stypendium przysługuje doktorantom wyróżniającym się w pracy naukowej i dydaktycznej, jednak nie więcej niż 30% najlepszych doktorantów na poszczególnych latach studiów doktoranckich.

Zwiększenie stypendium może być przyznane wyłącznie doktorantowi, który terminowo realizuje program studiów doktoranckich.

Zwiększenie stypendium może być przyznane doktorantowi, który wyróżniał się osiągnięciami w pracy naukowej i dydaktycznej w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku (01.01-31.12) oraz zrealizował założenia planu i programu studiów doktoranckich w roku akademickim poprzedzającym złożenie wniosku o przyznanie zwiększenia stypendium.

Doktorant traci prawo do otrzymywania zwiększenia stypendium (bez możliwości spłaty pozostałych rat do końca czasu na który zostało przyznane) z chwilą:

  1. wcześniejszego ukończenia studiów doktoranckich,
  2. skreślenia z listy uczestników studiów doktoranckich,
  3. uzyskania bezpłatnego urlopu naukowego,
  4. zawieszenia w prawach doktoranta,
  5. rezygnacji ze studiów doktoranckich.